موسسه یونیپک، وابسته به شزکت ساینوپک چین، یک نفت‌کش بسیار بزرگ را برای انتقال نفت خام ایالات متحده به چین در ماه سپتامبر اجاره کرده است. یونیپک وی ال سی سی Anne را برای بارگیری نفت خام ایالات متحده در اوسط ماه سپتامبر ثبت کرده است. این نفت‌کش می‌تواند حدود ۲ م ب نفت خام […]

موسسه یونیپک، وابسته به شزکت ساینوپک چین، یک نفت‌کش بسیار بزرگ را برای انتقال نفت خام ایالات متحده به چین در ماه سپتامبر اجاره کرده است. یونیپک وی ال سی سی Anne را برای بارگیری نفت خام ایالات متحده در اوسط ماه سپتامبر ثبت کرده است. این نفت‌کش می‌تواند حدود ۲ م ب نفت خام با خود حمل کند. این اولین ثبت سفارش چین برای نفت خام ایالات متحده پس از تهدید ترامپ به وضع تعرفه‌های گمرکی جدید بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهی چینی است.

در ماه آگوست سه نفت‌کش دیگر یونیپک نیز ایالات متحده را به مقصد چین ترک خواهند کرد.

برآورد می‌شود چین در ماه آگوست نزدیک به ۱۱ م ب از نفت ایالات متحده را  دریافت کند که بالاترین میزان از ژوئن سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

چین هنوز بر واردات نفت خام از آمریکا تعرفه گمرکی وضع نکرده است. چین در ماه ژوئن سومین واردکننده بزرگ نفت خام ایالات متحده بود.

اختلاف قیمت نفت برنت و شاخص نفت آمریکا، WTI، روز جمعه به ۴.۲۵ دلار در هر بشکه، کمترین میزان از جولای سال ۲۰۱۸، کاهش یافته است که همین امر از جذابیت نفت آمریکا برای خریداران نفت کاسته است.

مركز پايش تحولات انرژی جهان