سرمایه گذاری ها در راستای رشد و توسعه سوخت های زیستی شرکت فناوری لانزا و محصولات مصرفی بدست آمده از مواد ضایعاتی هدف گذاری شده است.

سرمایه گذاری ها در راستای رشد و توسعه سوخت های زیستی شرکت فناوری لانزا و محصولات مصرفی بدست آمده از مواد ضایعاتی هدف گذاری شده است.

پدیدآورنده سوخت های زیستی، شرکت آمریکایی لانزا فناوری، تزریق سرمایه گذاری ۷۲ میلیون دلاری را از سوی سرمایه گذار دانمارکی در زمینه زیست فناوری، یعنی شرکت هلدینگ نووا تضمین کرده است که به افزایش مقیاس تولید سوخت ها و مواد شیمیایی پایدار کمک خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که سرمایه گذاری اصلی از سوی هلدینگ نووا، که بازوی سرمایه گذاری گروه نووا محسوب می شود، و مالکیت دو شرکت زیست فناوری نووازیم و غول محصولات دارویی نووا نوردیسک را نیز دارد، در شرکت لانزا فناوری صورت خواهد گرفت و همچنین مدیر ارشد این شرکت، آقای اندرز بنسن سوفر به عضویت هیئت مدیره شرکت فناوری لانزا منصوب خواهد شد. شرکت هلدینگ نووا خاطر نشان کرد که تراکنش مالی فوق (سرمایه گذاری ۷۲ میلیون دلاری) به توسعه و گسترش پلتفورم بازیافت کربن شرکت فناوری لانزا کمک خواهد کرد، که از طریق این پلتفورم، محصولات ضایعاتی تبدیل به اتانول، سوخت هوایی دارای کربن پایین و پلی اتیلن برای کالاهای مصرفی می شود. سوفر گفت که حمایت مالی ۷۲ میلیون دلاری تنها بخشی از تلاش شرکت هلدینگ نووا به منظور سرمایه گذاری در شرکت های زیست صنعتی (بیو صنعتی) پیشگام در بازار محسوب می شود و اثرات پایداری در بلندمدت برروی جامعه از طریق فناوری های نوآورانه خواهد داشت.

مركز پايش تحولات انرژی جهان

  • نویسنده : مایکل هولدر