بر اساس داده‌های اولیه وزارت انرژی مکزیک، در ماه ژوئن واردات بنزین مکزیک از ایالات متحده نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است، درحالیکه واردات این کشور از کشورهای آسیایی رکورد جدیدی را ثبت کرد. واردات بنزنین مکزیک از چین در ژوئن ۲۰۱۸، ۱.۳۴۲ میلیون بشکه برآورد می‌شود. این میزان در ژوئن ۲۰۱۸، […]

بر اساس داده‌های اولیه وزارت انرژی مکزیک، در ماه ژوئن واردات بنزین مکزیک از ایالات متحده نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است، درحالیکه واردات این کشور از کشورهای آسیایی رکورد جدیدی را ثبت کرد.

واردات بنزنین مکزیک از چین در ژوئن ۲۰۱۸، ۱.۳۴۲ میلیون بشکه برآورد می‌شود. این میزان در ژوئن ۲۰۱۸، ۸۹۶ هزار بشکه بود. اگر برآوردهای ماه ژوئن ۲۰۱۹ درست باشد، بالاترین سطح صادرات بنزین چین به مکزیک در این ماه رقم خورده است.

واردات بنزین مکزیک از کره جنوبی نیز روند مشابهی را طی کرد. در این ماه، مکزیک ۸۹۶ هزار بشکه بنزین از کره وارد کرد درحالیکه در ژوئن ۲۰۱۸ تقریبا ۶۵ هزار بشکه وارد کرده بود.

پیش‌بینی می‌شود واردات بنزین از ایالات متحده در این ماه به ۱۰.۴۴۲ میلیون بشکه کاهش یافته باشد. واردات بنزین مکزیک از آمریکا در مدت مشابه سال قبل ۱۲.۳۸۵ میلیون بشکه بود.

گرچه به نظر می‌رسد آمریکا در حال از دست دادن بخشی از سهم خود در بازار مکزیک است، اما این کشور هم‌چنان برای مکزیک اصلی‌ترین  منبع تأمین سوخت از خارج محسوب می‌شود. حدود ۷۱ درصد از واردات مکزیک در ماه ژوئن از ایالات متحده صورت گرفته، درحالی که تنها ۷.۶ درصد از واردات مکزیک از مبدأ چین بوده است.

در آسیا عرضه مازاد بنزین باعث شده تا فشار منفی بر قیمت‌های بنزین اعمال شده و مسیرهای آربیتراژ  به سمت آمریکای لاتین جذاب‌تر شوند. یکی از مقامات شرکت ساینوپک در ماه ژوئن گفت:” در چین قیمت بنزین از قیمت گازوئیل کمتر شده است و نشان از ضعف بسیار بنزین در بازارهای داخلی دارد”.

داریا کمپل، تحلیلگر فراورده‌های پالایشگاهی در موسسه کپلر در ماه آگوست اظهار داشت:” عرضه مازاد فراورده‌های نفتی در چین، این کشور را مجبور ساخته تا به‌منظور یافتن بازارهای جدید برای بنزین به فراتر از مناطق صاداتی سنتی خود بنگرد”.

مركز پايش تحولات انرژی جهان